21 Ekim 2014 Salı

Aspirinli Yüz Maskesi


Aspirinli yüz maskesi, özellikle akne nedeniyle tahriş olmuş cildi toparlamak ve cildi derinlemesine temizleyerek yeni akne oluşumunu engellemek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda yara izleri ve güneş lekelerinin görünümünü hafifletmek için de kullanabilirsiniz. Aspirin içinde bulunan salisik asit iltihaplanmaları önler ve cilt yüzeyinde bulunan yaraların şişmesini ve yayılmasını engeller. Maskeyi hazırlamak; içinse 3-4 adet aspirin tableti, 1 çay kaşığı su ve 1 çorba kaşığı balı karıştırmanız yeterli olacaktır.

Aspirin Maskesinin Cilde Faydaları

Aspirinli cilt maskesinin ana kullanım nedeni aknelerin oluşumunu ve yayılmasını engellemektedir. Akne ile mücadelede oldukça etkili olan aspirin, cilt altındaki dokulara nufüz ederek akneye neden olan enfeksiyonun yayılmasını önler. Aynı zamanda aknelerin neden olduğu ağrıları aspirin maskesiyle hafifletebilirsiniz.

Maskenin Hazırlanması

İhtiyacınız olan malzemeler

  • 3-4 adet tablet aspirin
  • 1 çay kaşığı su
  • Kuru ciltler için 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 çorba kaşığı bal

Bal, zeytinyağı ve suyu bir kaseye alın ve bunların yumuşaması için kaseyi sıcak su dolu daha büyük bir kasenin içine koyun. Aspirin tabletlerini iyice ezip toz haline getirdikten sonra diğer malzemelerle birlikte karıştırın. Karışım orta yoğunlukta krem kıvamında olmalı. Bunu sağlamak için önce yarım çay kaşığı su ve zeytinyağı ekleyip yoğunluğuna göre geri kalanını ekleyebilirsiniz.

Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü ve boyun bölgesini yıkayın ve temiz bir havluyla kurulayın. Sıcak su kullanırsanız gözenekler açılacak ve aspirin maskesi cilde daha kolay nüfuz edecektir. Daha sonra maskeyi parmak uçlarınızı kullanarak ve özellikle aknelerin bulunduğu bölgelere yoğunlaşarak cildinize yedirin. Göz ve ağız çevresinde sürmeyin. Maskeyi 15-20 dakika yüzünüzde bekletmeniz yeterli olacaktır. Çıkarmak için ılık su kullanın. Cildin durumuna göre aspirinli maskeyi haftada 1 kez kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen paylaşım hakkında görüşünüzü bizimle paylaşın.