16 Kasım 2014 Pazar

Skype, Web Tarayıcılarına GeliyorSektörün en çok tercih edilen sohbet programlarından olan Skype, yapılan açıklamaya göre çok yakında birden fazla web tarayıcısı üzerinden kullanılabilinecek.

Microsoft'un yaptığı duyuruya göre, ses ve video sohbet imkanı tanıyan yılların ünlü ismi Skype çok kısa bir süre içerisinde web tarayıcıları ile bütünleşik olarak çalışabilecek. Böylece kullanıcılar küçük bir eklenti sayesinde internet gezintilerini yaptıkları tarayıcılarında Skype keyfi sürebilecekler.

Skype for Web projesi, birkaç haftaya başlayacak olan beta sürecinde Chrome, Firefox, Safari ve pek tabii Internet Explorer'da bağımsız olarak çalışacak.

Küçük bir eklenti yeterli olacak!

Skype.com ile direkt olarak bağlantılı çalışacağı da belirtilen Skype for Web, WebRTC (Web Real-Time Communication) API'leri sayesinde tarayıcıdan tarayıcıya ses, video ve yazılı sohbet imkanı sağlayacak. WebRTC versiyonu hazır hale gelene dek kullanıcılar küçük bir eklenti ile servisten yararlanabilecekler.

Hali hazırda 300 milyon kullanıcıya hizmet veren Skype, Google, Mozilla ve Microsoft ürünleriyle bütünleşik çalışarak çok daha geniş bir kitleye yayılmaya çabalayacak. Skype for Web'in önümüzdeki aylarda son kullanıcı ile buluşacağı belirtiliyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen paylaşım hakkında görüşünüzü bizimle paylaşın.