16 Mayıs 2015 Cumartesi

Şeytan Taşlıyoruz!Hacca giden Müslümanlar üç gün üst üste şeytan taşlamaya gider. Her gün, her şeytana yedi taş atılır. Önce büyük şeytan, sonra küçük şeytan ve en son, orta şeytan taşlanır. Peki şeytana atılan bu taşlar ne oluyor?

Suudi Arap bunu düşünmüş. Atılan taşlar resimde görüldüğü gibi aşağıdaki delikten iner, orada kurulan tesiste yeniden yedişerli olarak yeniden poşetlere doldurulur. Bu poşetlenmiş taşlar hacılara poşeti 3 dolardan yeniden satılır. 5 milyon hacı, her biri 9 poşet taş alıyor. Etti mi 45 milyon poşet taş... Tanesi 3 dolardan eder 135 milyon dolar! Ne güzel değil mi.

Arabın şeytanla ortaklığının çıkarı yine saf Müslümanlara patlıyor... Her bir hacının haccı kabul olsun diye koyun kesmesi şart. Onu hesaplayan var mı? Beş milyon hacı, koyunu 300 dolardan hesaplayın. 1.5 milyar dolar! Parayı bırakın, peki et nereye gidiyor? Yarım milyona yakın koyun. Sudan tam Mekke'nin batısında, uçakla yarım saatten daha az vakitle varılır. Ama, Sudan ve Somali'de açlıktan insanlar ölüyor...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen paylaşım hakkında görüşünüzü bizimle paylaşın.