14 Eylül 2017 Perşembe

Facebook Videoları Mobil Kotadan Yemeyecek!Facebook, kullanıcıların video izlemek için mobil veri kotasından harcamasına gerek olmayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. 'Anında Video' (Instant Videos) adı verilen yeni özellik ile telefon Wi-Fi ağına bağlıyken indirilip kaydedilen videolar daha sonra internet kullanmadan izlenebilecek.

Mashable'a konu ile ilgili açıklama yapan bir Facebook sözcüsü "Küçük bir grup Android kullanıcısıyla bu özelliği test ettiğimizi doğrulayabiliriz. Şimdilik ekleyecek başka bir yorumumuz yok" şeklinde konuştu.

Yayıncılar için de ideal

Anında Video özelliğinin yayıncılar için de cazip olduğunu söylemek mümkün. Kullanıcılar videoları izlemek için beklemek zorunda kalmadan daha iyi bir video deneyimi yaşayabilecek. Benzer bir özellik olarak 'Anında Haberler' de ( Instant Articles ) yayıncılar arasında oldukça popüler. Bu özellikte de haberler direkt olarak Facebook'a yükleniyor. Böylece kullanıcılar başka sitelere gitmeden içeriği görüntüleyebiliyor.

Normal kullanıcılar için de mobil veri kotasından harcamadan video izlemek çok daha rahat olacak. The Next Web'den Matt Navarra, yeni özelliği ilk fark edenlerden birisiydi. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, Anında Videoların köşesinde küçük bir şimşek işareti bulunuyor.Facebook video içerik planlarını hayata geçiriyor

Bu özellik Facebook'un büyük video planlarının bir parçası. Şirket kendi platformuna özel hazırlanacak orijinal içeriklere bir milyar Dolar bütçe ayırdığını açıklamıştı . Böylece Facebook, video içerik alanında Amazon, Netflix, Google ve Apple gibi şirketlere rakip oldu. Facebook ayrıca videolara özel olarak 'Watch' (izle) adını verdiği bir sekmeyi de kullanıma sundu.

Anında Video özelliği sadece mobil veri harcamak istemeyen kullanıcılar için değil aynı zamanda mobil internet hızı çok düşük olan, gelişmekte olan ülkelerdeki kullanıcılar için de ideal bir özellik olabilir.

Alıntıdır, https://www.bundlehaber.com/Detay/b7eede72-c621-4029-9637-37bb515c188e

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Lütfen paylaşım hakkında görüşünüzü bizimle paylaşın.